O przedszkolu

4N5A5784

Przedszkole funkcjonuje od 2010 roku

 “Misiowy Raj” to placówka prowadzona przez  nauczycieli z powołaniem, pasją i  i sercem do dzieci. Przedszkole mieści się w domu jednorodzinnym i posiada swój własny, duży ogród z placem zabaw. To kameralne miejsce, w którym panuje rodzinna, miła atmosfera. Przedszkole mieści maksymalnie 25 dzieci w wieku 2,5-5 lat, które każdego dnia przychodzą przeżywać nowe przygody.
Stawiamy na przyjazną współpracę z rodzicami, kierujemy się indywidualnym podejściem do każdego dziecka oraz kładziemy nacisk na życie w zgodzie z naturą dbając o zdrowe nawyki i poznawanie otaczającego świata wszystkimi zmysłami.

Niepubliczny Punkt Przedszkolny

Placówka zarejestrowana jest jako niepubliczny punkt przedszkolny, gdyż miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uniemożliwia zarejestrowanie obiektu jako przedszkole.
Mimo tego, pełnimy funkcję przedszkola i prowadzimy zajęcia w oparciu o podstawę programową zatwierdzoną przez MEN oraz autorskich programów. Podlegamy nadzorowi Kuratorium oświaty w Gdańsku.

4N5A5595
IMG_20210920_120929

Bezpieczeństwo w przedszkolu

W kwestii bezpieczeństwa otrzymaliśmy pozytywną opinię Inspektora Sanitarnego do spraw żywności oraz Rzeczoznawcy PPOŻ. Wszyscy pracownicy są przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
W trosce o zwiększenie bezpieczeństwa sanitarno-higienicznego naszych dzieci wdrożyliśmy system HCCP przez profesjonalną firmę oraz ozonowanie przedszkola.

Wsparcie pedagogiczne dzieci

Od lutego 2011 r przedszkolaki objęte są opieką psychologiczno-pedagogiczną przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 1 w Gdańsku z siedzibą przy ul. Obywatelskiej 1 oraz z Akademią Rozwoju Rodziny Pozytywka.

 

 

4N5A6174
4N5A5813

Misja przedszkola

Misją Misiowego Raju jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa pociechom gwarantując jednocześnie miłą atmosferę i wspólny rozwój młodego człowieka. Tworzymy program edukacji w oparciu o dostępną podstawę programową MEN z własnymi pomysłami na wykształcenie u dzieci istotnych wartości takich jak: szacunek do środowiska, poczucie opiekuńczości wobec żywych istot. Edukacja nawyków żywienia od najmłodszych lat pozytywnie wpływa na późniejsze przyzwyczajenia pociech, dlatego dużą wagę przykładamy do rozwoju dzieci wobec zdrowej żywności.

Dzieci w Misiowym Raju poznają świat wszystkimi zmysłami

Organizowane wycieczki, spacery i zajęcia ruchowe rozwijają nie tylko aktywność fizyczną, ale także uczą odpowiednich zachowań wśród grupy i innej społeczności. Otoczenie towarzyszące obiektowi zostało zaprojektowane ze szczególną uwagą na poczucie bezpieczeństwa dzieci wraz z funkcjonalnością.
Misiowy Raj to miejsce, w którym dziecko czuje się jednością z grupą, rozwija indywidualne umiejętności oraz przeżywa wiele interesujących przygód jednocześnie poznając świat.

4N5A5485

Nie czekaj dłużej

Zapisz swoje dziecko już dziś!