Program

Polish_20220102_205521760

To autorski program uzupełniający podstawę programową, mający na celu uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody, ochronę środowiska, a także rozbudzanie kreatywności oraz poznawanie otaczającego świata wszystkimi zmysłami. Program Eko Misie to niepowtarzalne materiały dydaktyczne i wyjątkowe scenariusze zajęć, dzięki którym żadne dziecko nie będzie się nudziło.

4N5A5875

Piosenki, zabawy ruchowe i niestereotypowe podejście naszego nauczyciela do zajęć z języka angielskiego, pozwalają na przeniesienie się maluszków do fascynującego świata angielskich słówek. Dzięki codziennym, systematycznym zajęciom dzieci odkrywają nowy, nieznany dotąd świat i bardzo szybko przyswajają nieznany dotąd język.

pexels-allan-mas-5622398

Warsztaty ekologiczne mają za zadanie przybliżyć dzieciom nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i prawidłowymi zachowaniami życia w zgodzie z naturą.

 

4N5A5906

Rytmika-świat muzycznych doznań. Zajęcia rytmiczne uczą koordynacji, poprawiają pamięć, kształtują kulturę muzyczną i słuch dziecka. Śpiewamy, gramy i świetnie się przy tym bawimy.

4N5A6034

Wprowadzenie malucha w radosny świat muzyki. Nauka koordynacji, rozpoznania tempa muzyki, dodatkowo wsparcie pamięci. Zajęcia kształtują prawidłową postawę dziecka i stymulują zdolności motoryczne.

4N5A5366

Treningi outdoor z super trenerami to świetny sposób na trwałe wyrobienie nawyków poprawiających jakość sylwetki. Dzięki naszym podwórkowym zmaganiom  jesteśmy bliżej natury oraz wykorzystujemy naturalne wzorce, które bardzo kompleksowo rozwijają młody organizm. W zdrowym ciele zdrowy duch !

palm-printing.jpg

Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

4N5A5948

Dziecko poznaje świat receptorami oraz zmysłami i uaktywnia umiejętność interpretacji. Zabawa wspiera funkcje motoryczne, koncentrację uwagi oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Polish_20220102_205112128

Prawidłowa mowa to istotna kwestia w rozwoju dziecka. Zajęcia logopedyczne rozwijają mowę oraz identyfikują nieprawidłowości w szybkim czasie co pozwala na reakcję i ćwiczenia korygujące.

pexels-tatiana-syrikova-3933030

Trening mindfulness „Mindleo™” to program wspierania uważności .  To proste ćwiczenia, pozwalające na budowanie stanu relaksu, poczucia zadowolenia z życia oraz własnej wartości, tworzenie satysfakcjonujących relacji z ludźmi opartymi na szacunku – zarówno dla samej/samego siebie jak i do drugiego człowieka i świata. Dzieciom pomaga uważny i przyjazny lew LEO – Mindleo™.

4N5A5972

Niezależnie czy dziecko jest nieśmiałe czy jest wulkanem energii, na naszych warsztatach teatralnych każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz umiejętności związanych z występowaniem przed innymi nasze cykliczne zajęcia rozwijają kreatywność, uczą rozpoznawania i wyrażania emocji oraz dają poczucie przynależności do grupy i akceptacji.

pexels-lina-kivaka-1741230

Bajkoterapia to wspaniałe spotkania z Książką-przeniesienie się w bajkowy świat fantazji, mądrze opowiadającym  o dziecięcych emocjach oraz konkretnych problemach z którymi w swoim życiu zmagają się przedszkolaki.

4N5A5813

Czy zdrowe posiłki mogą być pyszne?-Oczywiście! A do tego  także zdrowe i kolorowe.Nawyki żywieniowe kształtują się od najmłodszych lat, dlatego tak ważna jest edukacja żywieniowa. Celem naszych kulinarnych zmagań jest promowania zasad zdrowego żywienia, odkrywanie nowych smaków, a przede wszystkim własnoręczne przygotowywanie i degustowanie zdrowych posiłków.

Small kid in yellow jacket with jack russel terrier puppy in spring garden

Zajęcia bliżej natury mają na celu wykształcenie w dziecku troski o środowisko, naturę oraz zwierzęta. Udział zwierząt ma istotne znaczenie, ponieważ dziecko uczy się szacunku do żywej, zależnej istoty.

4N5A5701

Warsztaty plastyczne uaktywniają kreatywność młodego artysty. Pozwalają przenieść swoje wyobrażenia na papier. Wzmagają umiejętności manualne w dziecku. Warsztaty uczą rozpoznawania barw oraz technik plastycznych. Zajęcia plastyczne to coś co lubi każdy maluch.

Ponadto:

Zajęcia dodatkowo płatne:

Założenia programu autorskiego Eko Miś wraz z podstawą programową MEN

  • uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody, ochronę środowiska, a także rozbudzanie kreatywności i poznawanie otaczającego świata wszystkimi zmysłami
  • grupowe zajęcia ogólnorozwojowe stymulujące rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy, według autorskich scenariuszy wzmacniających poczucie własnej wartości u dziecka w wieku przedszkolnym
  • ćwiczenia w zakresie kształtowania własnej świadomości i postrzegania siebie
  • podkreślanie indywidualności, unikatowości i mocnych stron każdego dziecka
  • rozwijanie pozytywnej motywacji i wiary we własne możliwości
  • kształtowanie umiejętności społecznych, właściwych zachowań
  • ćwiczenia w zakresie komunikacji w grupie (m.in. przestrzeganie zasad panujących w grupie, zachowanie ciszy, słuchanie innych, komunikowanie swojego zdania, pomysłów)
  • integracja grupy
  • wspieranie prawidłowych relacji między dziećmi oraz wartości takich jak przyjaźń, zaufanie, wzajemna pomoc

Nie czekaj dłużej

Zapisz swoje dziecko już dziś!